Látnivalók Szegeden és környékén

Szegeden számos látnivaló várja a látogatókat, legyen szó lenyűgöző építészeti remekekről, kulturális intézményekről, vagy festői parkokról. Fedezze fel Ön is a napfény városát!

Fogadalmi templom (Szegedi Dóm)

A Fogadalmi templom (hivatalosan a Magyarok Nagyasszonya-székesegyház, Magyarország egyik legismertebb és legszebb temploma. A város szívében, a Dóm téren található.
A Szegedi Dóm az ország egyik legnagyobb temploma, és Európa legnagyobb neoromán stílusú épületei közé tartozik. Belülről is lenyűgöző látvány fogadja a látogatókat, a fenséges mennyezetfestmények, díszes oltárok és a csodálatos orgona teszi felejthetetlenné a látogatást. A szegedi Dóm nemcsak vallási, hanem kulturális és történelmi jelentőséggel is bír, és a város egyik legfontosabb látnivalója.

Fogadalmi templom (Szegedi Dóm)

Móra Ferenc Múzeum

A Móra Ferenc Múzeum Szeged szívében, a Tisza-part és a Belvárosi híd találkozásánál fekszik, patinás épülete a városkép meghatározó része. Az intézmény a régió kiemelkedő kulturális központja. Állandó és folyamatosan megújuló időszaki kiállításai mellett komoly régészeti, néprajzi, irodalomtörténeti, történettudományi, természettudományi és numizmatikai kutatómunka folyik a Kultúrpalota falai között.

Móra Ferenc Múzeum

Szegedi vadaspark

A Szegedi Vadaspark Magyarország egyik legfiatalabb állatkertje, és a legnagyobb területű is egyben. Elsősorban ritka, veszélyeztetett fajok tartására szakosodott. Körülbelül 140 faj több mint 650 egyedével találkozhatnak a látogatók.
Közel 45 hektáros, zömmel természetes erdő borította területén nagyjából földrészenként csoportosítva mutatja be állatait, különösen kiemelkedő a park dél-amerikai állatokat bemutató része.

Szegedi Vadaspark

Napfényfürdő Aquapolis Szeged

A négyévszakos víziváros 4400 m2 vízfelülettel, Európa leghosszabb, éves üzemelésű vízicsúszdájával várja vendégeit.
A fürdőkomplexumon belül minden korosztály megtalálja a számára legmegfelelőbb kikapcsolódási formát.

Napfényfürdő Aquapolis Szeged

Anna Gyógy-, Termál- és Élményfürdő

Az Anna fürdő (régebbi, ma is használt nevén Gőzfürdő) egy, a szegedi belvárosban álló műemlék fürdőépület. A neoreneszánsz és török jegyeket felvonultató, eklektikus stílusban épült műemlék épületet 1896-ban építették Láng Adolf és Steinhardt Antal bécsi építészek tervei alapján.

1927-ben a fürdő közvetlen szomszédságában fúrták a 944 méter mélységű Anna-kutat, amelyből 52 fokos, emésztési panaszokat és a pajzsmirigy megbetegedéseit orvosló víz tört fel. A gyógyvizet bevezették a fürdőbe is, amelyet ennek köszönhetően 1938-ban gyógyfürdői rangra emeltek.

2004-ben a fürdő épületét eredeti stílusát megőrizve teljes körűen felújították. Az épületen belül elválasztották a gyógyfürdő részleget az újonnan létrehozott wellnessfürdőtől. Az Anna fürdőben napjainkban is folyik gyógyítási tevékenység, az épületben reumatológiai rendelő működik.

Anna Gyógy-, Termál- és Élményfürdő

Új Zsinagóga

A szegedi Új zsinagóga 1900 és 1902 között épült, Baumhorn Lipót tervei alapján, Magyarország második, Európa negyedik legnagyobb zsinagógája. A 22 zsinagógát tervező Baumhorn legjelentősebb és legszebbnek tartott alkotása.
Építészetileg eklektikus stílusú épület, szecessziós, mór-arab-mediterrán, barokk, gótikus, román stíluselemekkel. 2017-ben felújították. Szeged város egyik legfontosabb műemléke, kiváló akusztikájának és 1340 ülőhelyének köszönhetően rendszeresen komoly- és könnyűzenei koncerteket is tartanak benne.

Új zsinagóga Szeged

Széchenyi tér

A Széchenyi tér a szegedi belváros egyik központi elhelyezkedésű, parkosított, forgalom elől részlegesen elzárt tere. Területe 50 087 négyzetméter Korzója közvetlen folytatása a sétálóutcának (Kárász utca), gyalogosforgalma így jelentős; kedvelt sétahely, rendszeresen szolgál ünnepségek, fesztiválok, vásárok színhelyeként.

A teret a Klauzál tér felől a Híd utca és a Nagy Jenő utca közötti szakasz, az ellenkező irányból pedig a Kossuth Lajos sugárút Anna-forrástól induló folytatása, a Vörösmarty utca határolja. A tér mai formája az 1879-es nagy árvíz után alakult ki.

Széchenyi tér

Regionális Összművészeti Központ (REÖK-palota)

A Reök-palota Szeged belvárosában található szecessziós épület, amely 1907-ben épült Magyar Ede tervei alapján.
2007 nyarán készült el az épület teljes rekonstrukciója, korszerűsítése. Az épület 100 éves jubileumára rendezett ünnepélyen adták át, ekkor kapott benne helyet a Regionális Összművészeti Központ (REÖK), amelyben időszaki tárlatokat, irodalmi és zenei programokat, szobaszínházi előadásokat tartanak.

REÖK-palota

Hősök kapuja

A szegedi Hősök kapuja (latinul: Porta Heroum 1936-1937) neoklasszicista művészeti alkotás az I. világháború elesett hősei, a 12 000 szegedi katona emlékére készült.
A feladat megfogalmazása szerint az épületegyüttes feladata volt, hogy az épület egyik szárnya zárja le a Boldogasszony-sugárút Gizella térre nyíló torkolatát, úgy, hogy annak forgalma azért zavarmentesen lebonyolódhasson a három boltívhajtás alatt. A terv elkészült még 1930-ban, ám a kivitelezésre csak 1935-ben kezdhettek hozzá. Az építkezés megkezdésekor vetette fel dr. Pálfy József Szeged akkori polgármestere, hogy ez a különleges épület legyen a Hősök kapuja formájában Szeged város hősi halottainak emlékműve is egyben.

Hősök kapuja

SZTE Füvészkert

A kolozsvári egyetem Szegedre költözése után, 1922-ben a város 20 kh szántóföldet ajándékozott az egyetemnek füvészkert létesítése céljából. A növényekkel történő betelepítést az alapító igazgató, Győrffy István kezdte meg. A füvészkert máig az egyetem fenntartásában működik, az oktatást és a kutatást szolgáló, de a nagyközönség számára is nyitott gyűjteményként. A kert rendszerezetten mutatja be a gazdasági jelentőségű fajokat, így a gyógy- és fűszernövényeket, a festő-, rost- és élelmiszernövényeket, de részt vesz a védett növények megóvásában is. Különlegesség a több mint 80 éve a gyűjteménybe került indiai lótusz, amely a füvészkerti kút artézi vizével feltöltött tóban megtalálta életfeltételeit, Közép- Európa legnagyobb szabadföldi állományát alkotja.

Indiai lótusz a szegedi füvészkertben

Ópusztaszer Nemzeti Történelmi Emlékpark

A Dél-Alföld legnépszerűbb és legismertebb kirándulóhelye a magyar honfoglalás emlékére létesített Nemzeti Történeti Emlékpark. A park legfontosabb látnivalója a felejthetetlen élményt nyújtó, monumentális Feszty-körkép.

A hatalmas területen fekvő park több látványosságot is kínál, a modern, kerek látogatóközpontban, a Rotundában a Feszty-körkép mellett több interaktív kiállítást is találunk. A millenniumi Árpád-emlékmű mellett magasodnak az érdekes alakú Csete-jurták, távolabb pedig a Skanzen épületeibe tehetünk látogatást.

Ópusztaszer

Mórahalom

Mórahalom Hild-díjas város Csongrád-Csanád vármegyében, a Mórahalmi járás központja.
A város rengeteg látnivalót tartogat az ide látogatóknak, mint a mórahalmi gyógyfürdő, az Ezer év parkja, vagy a Nagyszéksós tó és bivalyrezervátum.

A mórahalmi gyógyfürdő látképe

Kapcsolat

Recepció

6724 Szeged, Árvíz u. 3.

palmaszeged@gmail.com

+36-70/540-4547

Térkép

Palmaszeged

Küldjön üzenetet!